‹ Prev
Next ›
Stasher Subject Wirebound Notebooks, 1-Subject, Narrow Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (100) 11 x 9 Sheets, 24/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Smooth writing surface for neater notes.
- Perforated for easy removal and 3-hole punched for easy fit in 3-ring binders.
- Stasher cover with built-in pocket.
- Snag-proof spiral wire with coil locks.
$185.61
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Height | 0.33" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Easy Tear ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Stasher Narrow Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Width | 9" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
One subject "Stasher" wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper with a red margin line. Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out to 11 x 8.5. There is a storage pocket built into the inside of each cover. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66500AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66400AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP74109AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2540028 Stock Available
-
Product Code: TOP253329 Stock Available
-
Product Code: TOP25331AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2533030 Stock Available
-
Product Code: TOP25232AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA97225CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77481CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77480CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77293CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77290CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13507CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13367CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13115CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13114CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA12511CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11299CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10322CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10021CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13361AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77222AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RED531106 Stock Available
-
Product Code: RED53010AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RED3370925 Stock Available
-
Product Code: RED33008AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDA7150BLK10 Stock Available
-
Product Code: RED43475308 Stock Available
-
Product Code: RED4346172 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66620AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66410AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66353AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SKU-3059090AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA850065AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA97227CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA97226CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77688CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77461CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77226CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77220CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74754CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13506CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13505CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11186CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11098CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10381CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA060745 Stock Available
-
Product Code: MEA0620838 Stock Available
-
Product Code: MEA06062AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available