‹ Prev
Next ›
Flipper Wirebound Notepad, Assorted Cover Colors, Medium/College Rule, (80) White 8.5 x 11 Sheets, 24/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Writing support with extra-thick back.
- Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out.
- Three-hole punched for use in standard, three-ring binders.
- Versatile top binding great for left-handed or right-handed note-takers.
$191.69
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 80 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Top |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.33" |
| Length | 11.5" |
| Features | Smooth ~ Micro Perforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Easy Tear ~ Chipboard Backing ~ Stiff-back ~ Bend Resistant |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Flipper Notebook |
| Width | 8.5" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
One subject "Flipper" wirebound notebook. Opens from the top for easy use by either right- or left-handers. Extra-thick back allows for use like a clipboard. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66500AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77293CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77290CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13507CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13506CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13505CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13367CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13115CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13114CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10322CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10021CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10004CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13361AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77222AVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: UNV66620AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66614AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66410AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66400AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66353AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SKU-3059090AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA850065AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA95782CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77290CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77226CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77220CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA52511CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13505CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13367CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13363CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13362CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11098CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10381CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK10 Stock Available