‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 5-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (180) 10.5 x 8 Sheets, 12/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
$108.42
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 180 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.75" |
| Length | 10.5" |
| Features | Micro Perforated ~ Printed ~ Divider ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Wirebound 5-subject Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66500AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV20946AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV20940AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP74109AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP73506AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP73505AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP65362AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP6385922 Stock Available
-
Product Code: TOP63794AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP25447AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2540028 Stock Available
-
Product Code: TOP20801AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13115CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA38052AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA09902AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RED3336078 Stock Available
-
Product Code: PAC2426AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA09120AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA06900299 Stock Available
-
Product Code: MEA066222203 Stock Available
-
Product Code: MEA72057AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA09910AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA06206AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Wirebound Notebook, 3-Subject, Wide/Legal Rule, Randomly Assorted Cover Color, (150) 10.5 x 8 SheetsProduct Code: MEA5101436 Stock Available
-
Product Code: MEA05200AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77230AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDA7BLK32 Stock Available
-
Product Code: BORL21150RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: PAC2425AVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: UNV66410AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77293CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13506CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13505CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13367CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13362CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11281CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11197CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11186CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11098CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11015CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDA10300BLK7 Stock Available
-
Product Code: MEA0621067 Stock Available
-
Product Code: MEA0620838 Stock Available
-
Product Code: BORL21300RAVAILABLE! Call for Lead Time