‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (80) 11 x 9 Sheets, 24/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
$214.38
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 70 |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | WB Notebook 11" x 9" Law Ruled |
| Height | 0.30" |
| Length | 11" |
| Features | Heavyweight Cover ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 20 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green ~ Brown |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Quadrille/Graph Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: ROA74221CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74220CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA17001CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time