‹ Prev
Next ›
Lifenotes Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (80) 7 x 5 Sheets, 24/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Produced with recycled paper.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to all ages.
$130.86
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Edge |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Height | 0.30" |
| Length | 7" |
| Features | Printed ~ Storage Pocket ~ Smooth ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Keep track of your life with Lifenotes. Fashionable cover icons and colors are perfect for everyday notes. Convenient small size will fit where it needs to—pocketbook, briefcase, backpack. Don't worry about the wire snagging on your clothes, as the wire loops are locked closed. Four designs allow you to use different themes for different uses.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66500AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66410AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66400AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV66353AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SKU-3059090AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV22000AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Docket Diamond Top-Wire Ruled Planning Pad, Black Cover, Wide/Legal Rule, (60) White 8.5 x 11 SheetsProduct Code: TOP63978AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP25280AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA95288CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA95284CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77293CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77290CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA76096CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA52511CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA14016CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13505CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13367CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13115CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13114CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11098CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10322CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10021CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13361AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77222AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA05512AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: JDKE67008AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA05510553 Stock Available
-
Product Code: ROA77340AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77333AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77308298 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508111 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP74109AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2540028 Stock Available
-
Product Code: ROA74754CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13507CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13506CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77222AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA12284AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA1227421 Stock Available
-
Product Code: ROA122642 Stock Available
-
Product Code: MEA0621067 Stock Available
-
Product Code: MEA06206AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77922AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77921AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77920AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77340AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77332AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77230AVAILABLE! Call for Lead Time