- Microperforated sheets for easy removal.
- Smooth writing surface college-ruled and 3-hole punched for easy fit in 3-ring binders.
- Extra-heavy chipboard back for writing support.
- Top binding great for lefties.
<
>
Stiff-Back Pad, Medium/College Rule, (100) White 8.5 x 11 Sheets, 36/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Binding Type | Stapled/Tapebound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 36 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Stiff Back Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Height | 0.50" |
| Length | 11.8" |
| Features | Chipboard Backing ~ Smooth ~ Hole-punched ~ Poly Wrapped ~ Micro Perforated ~ Stiff-back ~ Easy Tear |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP75351AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP7532177 Stock Available
-
Product Code: TOP7523AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP75140AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP75111AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP7488011 Stock Available
-
Product Code: TOP63975AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63753AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP6341047 Stock Available
-
Product Code: TOP63400AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63160AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63150AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63140AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP6312012 Stock Available
-
Product Code: TOP20815AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP20811AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AMP203604 Stock Available
-
Product Code: TOP20304AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP202047 Stock Available
-
Product Code: TOP20172AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP201703 Stock Available
-
Product Code: TOP20054R12 Stock Available
-
Product Code: TOP20029AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP20004AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA95284CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74535CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA12511CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74500AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: PAC4910AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA5988037 Stock Available
-
Product Code: NSN5169627AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MMM563PRLAVAILABLE! Call for Lead Time
