‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (80) 11 x 8.5 Sheets, 24/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
$126.18
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 80 |
| Width | 8.5" |
| Product Name | 1-Subject Notebook |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Length | 11" |
| Height | 0.30" |
| Features | Smooth ~ Punched ~ Nonperforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV66600AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77293CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA14016CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11197CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11015CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10322CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA72055279 Stock Available
-
Product Code: MEA7208114 Stock Available
-
Product Code: REDA10200BLK9 Stock Available
-
Product Code: REDA10150BLKAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: JDKK67030AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: JDKK6665218 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11354CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11098CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11015CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10381CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time