‹ Prev
Next ›
Wirebound Notebook with Tabs, 5-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (200) 11 x 8.5 Sheets, 12/CT
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Five subject dividers with insertable tabs to customize labeling.
- Manage multiple projects with the five-subject design; three-hole punched for use in three-ring binders.
- Sturdy cover with snag-proof, coil-locked wire binding.
- Smooth writing surface is college-ruled for neater notes.
$205.93
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 200 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.70" |
| Length | 11" |
| Features | Snag Proof ~ Coil Locked ~ Smooth ~ Nonperforated ~ Hole-punched ~ Tab |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 8.5" |
| Product Name | Premium College Ruled Five Subject Spiral Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
This five-subject wirebound notebook with tabs is ideal for the busy student. Five insertable tabs divide book into five 40-sheet sections. Each tab can be labeled for section identification. Smooth, white, 15-lb writing paper is college ruled with a red margin line. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP73507AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP65161AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13115CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13114CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Wirebound Engineering Notebook, 20 lb Bond Paper Stock, Green Cover, (80) 11 x 8.5 Sheets, 24/CartonProduct Code: ROA11382CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11295CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11281CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11015CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10021CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10004CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA72069AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA06710AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: MEA061324 Stock Available
-
Product Code: MEA0610046 Stock Available
-
Product Code: MEA0606411 Stock Available
-
Product Code: JDKK67030AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: JDKK6665218 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV66600AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11384CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11376CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA11085CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10381CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10359CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: REDA10150BLKAVAILABLE! Call for Lead Time