Product Details
General Information
| Capacity | 50 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 19.5" |
| Product Name | 50-Gallon Square Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 19.5" |
| Height | 34.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Features and Benefits:
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP21850559 Stock Available
-
Product Code: RCP21850545 Stock Available
-
Product Code: RCP21850523 Stock Available
-
Product Code: RCP1971257CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3958-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RM-354007GNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3540-75BLU60 Stock Available
-
Product Code: RM-2956-73BLU771 Stock Available
-
Product Code: RM-3541GRAAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9931SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9798BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9794BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-5718-73BLU242 Stock Available
-
Product Code: RM-5714-73BLU12 Stock Available
-
Product Code: RM-3569-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RM-2957-73BLU99 Stock Available
-
Product Code: RM-2632-73BLU24 Stock Available
-
Product Code: RCP2185053AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP21850511 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.