- Sleek design for a professional image.
- Durable, crack-resistant shell
- Patent-pending can-liner cinch.
- A variety of compatible lids are sold separately.
<
>
Rubbermaid Untouchable 23-Gallon Square Container - 3569-73 (Blue Recycling)
10 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 16.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 32.9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 15.5" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Ideal for recycling paper or cans/bottles. Features a can liner cinch to hold bag in place and eliminate the need for knot tying. Contains recycled plastic. Meets EPA comprehensive guidelines. 23-gallon. 16-1/2w x 15-1/2d x 31h. Environmentally conscio
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP264307BLU26 Stock Available
-
Product Code: RM-3959-73BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3958-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9798BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9794BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-2632-73BLU40 Stock Available
