<
>
Rubbermaid Wastebasket, Rectangular Large with Universal Recycle Symbol -41 1/4Qt, Blue
48 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 10.30 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 11" |
| Product Name | Large Recycling Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 15.3" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 19.9" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Rubbermaid Wastebasket, Rectangular Large with Universal Recycle Symbol -41 1/4Qt, Blue Container shows universal recycle symbol imprint.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1971257CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP264307BLU26 Stock Available
-
Product Code: RM-3959-73BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3958-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RM-354007GN19 Stock Available
-
Product Code: RM-3540-75BLU110 Stock Available
-
Product Code: RM-2956-73BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3541GRA3 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-5718-73BLU339 Stock Available
-
Product Code: RM-2955-73BLU706 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
