Product Details
General Information
| Capacity | 28 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 46" |
| Product Name | At-Your-Disposal 3-bin Recycling Center |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16" |
| Height | 33" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
100% recyclable receptacle keeps all recycling and waste needs labeled, sorted and contained under one lid. 28-gallon bins are moisture-resistant and impact-resistant. Decals keep bins neat and organized. Decals included are Paper, Plastic, Cans and Waste.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP21850559 Stock Available
-
Product Code: RCP21850545 Stock Available
-
Product Code: RCP21850523 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLU25 Stock Available
-
Product Code: RM-3959-73BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3958-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RM-354007GNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3540-75BLU107 Stock Available
-
Product Code: RM-5718-73BLU242 Stock Available
-
Product Code: RM-3569-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RCP2185053AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP21850511 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.