- Create professional-looking labels quickly.
- Adhesive sticks to more tough surfaces, ensuring your label doesn't fall off your package.
- Labels with TrueBlock® Technology are guaranteed to completely cover everything underneath so you can re-use mailing tubes, boxes and more!
- Easy to customize with free templates and designs.
<
>
Shipping Labels W/ Trueblock Technology, Laser Printers, 2 X 4, White, 10/sheet, 250 Sheets/box
10 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 2" |
| Label Length | 4" |
| Finishing | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 2500 |
| Number of Labels per Sheet | 10 |
| Number of Sheets | 250 |
| Product Material | Paper |
| Print Technology | Laser ~ Inkjet |
| Product Color | White |
| Product Line | TrueBlock |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 2500 / Box |
| Product Name | Shipping Labels, Sure Feed®, 2" x 4" , 2,500 Labels (5963) |
| Features | Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE91200AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE55163AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE95905AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5940AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5664AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5663AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE55164AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE516834 Stock Available
-
Product Code: AVE516434 Stock Available
-
Product Code: AVE512646 Stock Available
-
Product Code: AVE30603AVAILABLE! Call for Lead Time
