‹ Prev
Next ›
Repositionable Shipping Labels w/SureFeed, Laser, 3.33 x 4, White, 600/Box
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Bright white labels with Re-hesive® Technology for professional results.
- Labels can be removed and reapplied without damaging the label or envelope.
- The adhesive becomes permanent over time and is guaranteed not to fall off.
- Easy to customize with free templates and designs from Avery® Design & Print.
- 8 1/2" x 11" sheets.
$47.53
Product Details
General Information
| Label Width | 3 21/64" |
| Label Length | 4" |
| Finishing | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 600 |
| Number of Labels per Sheet | 6 |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Product Name | Repositionable Labels, Sure Feed, 3-1/3"x4" , 600 Labels (55164) |
| Features | Repositionable ~ Adhesive ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
When you want your labels placed just right, count on these repositionable addressing and shipping labels to help you get the job done. It's easy to correct labels placed improperly, upside down or even with the wrong address. With Avery® Re-hesive™ technology, you can remove and reapply without damaging the label or envelope. But over time, the adhesive becomes permanent and is guaranteed not to fall off. Easy to customize with free templates and designs from Avery® Design & Print. It's that easy.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV80001AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5817AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE91200AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5516310 Stock Available
-
Product Code: AVE95905AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE596319 Stock Available
-
Product Code: AVE5664AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE516838 Stock Available
-
Product Code: AVE516425 Stock Available
-
Product Code: AVE516372 Stock Available
-
Product Code: AVE512628 Stock Available
-
Product Code: AVE30604AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE3060335 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.