- Customize labels with attention-getting images; make your most important messages stand out with high-visibility color labels.
- Ideal for announcements, priority messages, addressing, color-coding, identification/warning labels and more!
- Easy to customize with free templates from Avery® Design & Print.
- 8 1/2" x 11" sheets.
<
>
High-Visibility Permanent Laser ID Labels, 8.5 x 11, Neon Green, 100/Box
AVAILABLE! Call for Lead Time
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 8 1/2" |
| Label Length | 11" |
| Finishing | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 100 |
| Number of Labels per Sheet | 1 |
| Number of Sheets | 100 |
| Print Technology | Laser |
| Product Color | Neon Green |
| Product Material | Paper |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Product Name | Neon Shipping Labels, 8-1/2" x 11" , 100 Labels (5940) |
| Features | Permanent Adhesive ~ Stick & Stay ~ Smudge Resistant |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
