Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Legal Ruled |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | American Pride Legal Rule Writing Pad |
| Width | 11.8" |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Basis Weight | 16 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Ink Resistant ~ Smooth ~ Perforated ~ Acid-free |
| Length | 8.5" |
| Height | 2.38" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Notebook |
Description
Writing pad features U.S. flag headtape. Letr-TrimĀ® perforated. Everyday weight paper.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.