‹ Prev
Next ›
White Shipping Labels-Bulk Packs, Inkjet/laser Printers, 2 X 4, White, 10/sheet, 250 Sheets/box
11 Stock Available
Non-Returnable
- Bright white labels for sharper print quality are perfect for creating labels for shipping and organizing.
- 250 sheet boxes, ideal for large labeling projects.
- Easy to customize with free templates and designs at Avery® Design & Print at avery.com/print.
- 8 1/2 x 11 sheets for laser or inkjet printers.
$80.14
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Length | 4" |
| Label Width | 2" |
| Finishing | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 2500 |
| Number of Sheets | 250 |
| Number of Labels per Sheet | 10 |
| Product Color | White |
| Print Technology | Laser ~ Inkjet |
| Product Material | Paper |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 2500 / Box |
| Product Name | Shipping Labels, Sure Feed, 2"x4" , 2500 Glossy Labels (95945) |
| Features | Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Customizable ~ Peel-off |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
Create professional-looking labels quickly. Bright white labels for sharper print quality are perfect for creating labels for shipping and organizing. 250 sheet boxes; ideal for large labeling projects. Easy to customize with free templates and designs at Avery® Design & Print at avery.com/print. 8 1/2 x 11 sheets for laser or inkjet printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV80001AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5974AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5956AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE95935AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE95920AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5976AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE5964AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE48464AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE48163AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE3060335 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.