- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
<
>
Rubbermaid Wastebasket, Rectangular Small with Universal Recycle Symbol - 13 5/8 Blue
706 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.2" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Rubbermaid Wastebasket, Rectangular Small with Universal Recycle Symbol - 13 5/8 Blue Container shows universal recycle symbol imprint.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1971257CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3958-73BLU4 Stock Available
-
Product Code: RM-354007GN19 Stock Available
-
Product Code: RM-3540-75BLU110 Stock Available
-
Product Code: RM-3541GRA3 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-5718-73BLU339 Stock Available
-
Product Code: RM-2957-73BLU47 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
