Product Details
General Information
| Capacity | 21 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 12" |
| Product Name | Half Round Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 21" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 28.6" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Rubbermaid Commercial Untouchable Trash Can offers functional litter control in an elegant design. These garbage cans are open top half round indoor receptacles that resists cracking. The trash cans are made of durable plastic. Its wall-hugging design is ideal for areas where looks are important and space is limited.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP6146RED10 Stock Available
-
Product Code: SAF9903SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-2957G143 Stock Available
-
Product Code: RM-2957BK1038 Stock Available
-
Product Code: RM-2957BGAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-2956G330 Stock Available
-
Product Code: RM-2956BK280 Stock Available
-
Product Code: RM-2956BG363 Stock Available
-
Product Code: RM-2543BLA67 Stock Available