Product Details
General Information
| Capacity | 7 gal |
| Product Color | Beige |
| Width | 10.5" |
| Product Name | 28 QT Medium Deskside Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 14.5" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 15" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Rubbermaid Wastebasket, Rectangular 28Qt Medium - 2956 (Beige) Practical and economical. Rolled rims, easy to clean. Won't rust, chip, dent or clang.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP6146RED10 Stock Available
-
Product Code: RCP614500REDAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9903SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP352000GY8 Stock Available
-
Product Code: RM-3520BEI57 Stock Available
-
Product Code: RM-2957G143 Stock Available
-
Product Code: RM-2957BK1038 Stock Available
-
Product Code: RM-2957BGAVAILABLE! Call for Lead Time