‹ Prev
Next ›
Trayed Index Cards, Narrow Rule, 3 x 5, 240 Cards/Tray, 36/Carton
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Ruled on one side for precise notes; unruled on the other for versatile use.
- Sturdy, 100 lb tag stock.
- Polywrapped.
- Keep your cards organized with convenient storage tray.
- White for uniform color.
$236.99
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 240 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 36 / Carton |
| Product Name | PaperTrail Ruled Index Cards (240 Count) with Tray |
| Width | 3" |
| Height | 5" |
| Length | 1.5" |
| Features | Storage Tray ~ Poly Wrapped ~ Spill Resistant ~ Unpunched ~ Paperboard Tray ~ Header Line |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 43 lb |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Note Card |
Description
Index cards in a paperboard tray. What a great way to keep the cards from spilling all over your desk or table. Cards are produced with white index stock and are ruled on one side. Each tray is polywrapped.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83369CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74844CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74834CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74824CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74814CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74804CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA17006CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: OXF7321CHEAVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: ROA83369CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74844CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74834CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74824CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74814CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74804CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA28041CSAVAILABLE! Call for Lead Time