Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 3600 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 5" |
| Product Name | PaperTrail Unruled Index Cards |
| Height | 0.75" |
| Length | 3" |
| Features | Poly Wrapped ~ Unpunched ~ Unruled ~ Header Line |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Country of Origin | India |
| Basis Weight | 43 lb |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Note Card |
Description
Find a million uses for these handy index cards. Produced with smooth 100# white index paper, there are 100 cards per polywrapped package.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83369CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74844CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74834CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74824CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74804CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA28041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA28031CSAVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: ROA95389CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77648CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77644CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77591CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA74535CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA28041CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA28031CSAVAILABLE! Call for Lead Time