Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 150 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Width | 8.5" |
| Product Name | College Ruled Filler Paper |
| Height | 0.45" |
| Length | 11" |
| Features | Poly Wrapped ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Filler Paper |
Description
Looseleaf filler paper. Smooth, 15#, white writing paper. Each pack contains sheets with a red margin line. The paper is 3-hole punched. Polywrapped with a printed top sheet.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83911CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83910CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83909CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20815CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20096CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13986CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13186CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA10111CSAVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: ROA83910CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83909CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA77290CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20815CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20177CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20051CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20010CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13986CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13186CSAVAILABLE! Call for Lead Time