Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Binding Type | Ring |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 4800 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Filler Paper |
| Width | 8" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Height | 0.33" |
| Length | 10.5" |
| Features | Hole-punched ~ Printed ~ Poly Wrapped ~ Smooth ~ Mediumweight |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Filler Paper |
Description
Looseleaf filler paper. Smooth, 15#, white writing paper. Each pack contains sheets with a red margin line. The paper is 3-hole punched. Polywrapped with a printed top sheet.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ROA83911CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83910CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83909CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20815CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20177CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20051CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13986CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13186CSAVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: UNV20920AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83933CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83911CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83910CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA83909CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54200CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54126CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54125CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54122CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54121CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA54120CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20815CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20097CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20096CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA20051CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13986CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: ROA13186CSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Wirebound Engineering Notebook, 20 lb Bond Paper Stock, Green Cover, (80) 11 x 8.5 Sheets, 24/CartonProduct Code: ROA11382CSAVAILABLE! Call for Lead Time