Product Details
General Information
| Capacity | 12.50 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Half Round Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 32.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Half-round receptacle is perfect for use in high traffic areas, breakrooms, meeting spaces and collaboration areas. Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas. Includes decals: Cans, Paper and Recycle and three lids: slot, round and half-circle.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLMHLSS08RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS01RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS08RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS03RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS01RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSC01G09AAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9941SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPR2030SSPL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9927BB3 Stock Available
-
Product Code: SAF9799BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9687SS2 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9685SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9677NCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9475BL1 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWHAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPSO1220B6 Stock Available
-
Product Code: RCPSH12EPLSMAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPS3ETBK1 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.