- High-gloss clear labels provide a premium, custom-printed look.
- Permanent adhesive -- guaranteed to stick and stay.
- Bend to expose Pop-Up Edge® for fast peeling.
- Easy to customize with free templates and designs at Avery Design & Print.
- 8 1/2" x 11" sheets for laser and inkjet printers.
<
>
Glossy Clear Easy Peel Mailing Labels W/ Sure Feed Technology, Inkjet/laser Printers, 2 X 4, Clear, 10/sheet, 10 Sheets/pack
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Length | 4" |
| Label Width | 2" |
| Finishing | Glossy |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 100 |
| Number of Labels per Sheet | 10 |
| Number of Sheets | 10 |
| Product Material | Film |
| Print Technology | Laser ~ Inkjet |
| Product Color | Clear |
| Product Line | Easy Peel |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Product Name | Shipping Labels, Glossy Clear, 2" x 4" , 100 Labels (6522) |
| Features | Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Easy Peel ~ Pop Up Edge |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
