- Guaranteed to cover up everything underneath so you can re-use mailing tubes, boxes and more!
- Compatible with laser and inkjet printers.
<
>
4 X 6 Shipping Labels With Trueblock Technology, Inkjet/laser Printers, 4 X 6, White, 20/pack
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Label Width | 4" |
| Label Length | 6" |
| Finishing | Matte |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Sheet | 1 |
| Number of Sheets | 20 |
| Product Material | Paper |
| Product Color | White |
| Print Technology | Laser ~ Inkjet |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 20 |
| Product Name | Shipping Labels, Permanent Adhesive, 4" x 6" , 20 Labels (5292) |
| Product Line | TrueBlock |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 3 |
| Country of Origin | Mexico |
| Features | Permanent Adhesive ~ Customizable ~ Smudge-free ~ Jam-free |
| Manufacturer | Avery |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
