‹ Prev
Next ›
Desk-Side Recycling Receptacle, 3 gal, Plastic, Black/Blue
3 Stock Available
- Solves any desk-side recycling needs.
- Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually.
- Includes one black and one blue receptacle.
$32.89
Product Details
General Information
| Capacity | 3 gal |
| Product Color | Black ~ Blue |
| Width | 13" |
| Product Name | Small Desk-Side Recycling Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 8" |
| Height | 13.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Solves all any desk-side recycling needs. Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually. Combo-set includes one black and one blue receptacle.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLMHLSS16RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS13DFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS08RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS01RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS16RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS13RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS13DAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS08RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSC04G15BAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSC04G15AAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSC01G09AAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPR2030SSPL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9940BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9923BL6 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN6 Stock Available
-
Product Code: RCPST24SSPL1 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.