Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Tan |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16.3" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 26.3" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
People who bought this also bought
-
Product Code: HLMHLSS13DFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS08RFRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9925BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924TNAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9924BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS08RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLSS03RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9941SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPR2030SSPL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9927BB3 Stock Available
-
Product Code: SAF9923BL6 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS2 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9685SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPST24SSPL1 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLRDAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPST12EPLWHAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPSO1220B6 Stock Available
-
Product Code: RCPSH12EPLSMAVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.