‹ Prev
Next ›
Vibrant Inkjet Color-Print Labels w/ Sure Feed, 3.33 x 4, Matte White, 120/PK
8 Stock Available
Non-Returnable
- Provide vivid color and sharp text for brilliant, high-resolution color images.
- Ideal for mailings, messages, invitations and announcements.
- Guaranteed printer performance in HP, Canon®, Epson® and other popular printers.
- 8.5" x 11" sheets.
$20.14
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Length | 4" |
| Label Width | 3 21/64" |
| Finishing | Matte |
| Number of Sheets | 20 |
| Number of Labels per Sheet | 6 |
| Product Material | Paper |
| Print Technology | Inkjet ~ Laser |
| Product Color | White |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 120 |
| Product Name | White Shipping Labels, Sure Feed®, 3-1/3" x 4" , 120 Labels (8254) |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Features | Repositionable ~ Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
Labels can be printed with vivid color and sharp text and are ideal for special mailings, messages, invitations and announcements. Easy to customize with free templates and designs using Avery Design & Print. 8.5" x 11" sheets for color laser and inkjet printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE186642 Stock Available
-
Product Code: AVE86658 Stock Available
-
Product Code: AVE8253AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AVE816517 Stock Available
-
Product Code: AVE816436 Stock Available
-
Product Code: AVE816377 Stock Available
-
Product Code: AVE812623 Stock Available
-
Product Code: AVE1866511 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.