‹ Prev
Next ›
Vibrant Inkjet Color-Print Labels W/ Sure Feed, 2 X 4, Matte White, 200/pk
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Provide vivid color and sharp text for brilliant, high-resolution color images.
- Ideal for mailings, messages, invitations and announcements.
- Guaranteed printer performance in HP, Canon®, Epson® and other popular printers.
- 8.5" x 11" sheets.
$9.81
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Finishing | Matte |
| Label Width | 2" |
| Label Length | 4" |
| Number of Labels per Sheet | 10 |
| Number of Sheets | 20 |
| Product Color | White |
| Print Technology | Inkjet |
| Product Material | Paper |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 200 |
| Product Name | White Shipping Labels, Sure Feed®, 2" x 4" , 200 Labels (8253) |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Features | Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
Labels can be printed with vivid color and sharp text and are ideal for special mailings, messages, invitations and announcements. Easy to customize with free templates and designs using Avery Design & Print. 8.5" x 11" sheets for color laser and inkjet printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE581513 Stock Available
-
Product Code: AVE84265 Stock Available
-
Product Code: AVE186642 Stock Available
-
Product Code: AVE86658 Stock Available
-
Product Code: AVE86633 Stock Available
-
Product Code: AVE82548 Stock Available
-
Product Code: AVE816517 Stock Available
-
Product Code: AVE812623 Stock Available
-
Product Code: AVE5816312 Stock Available
-
Product Code: AVE1866511 Stock Available