‹ Prev
Next ›
Swing Top Trash Can, 17 gal, Stainless Steel, Silver
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- SWING TOP PROVIDES QUICK DISPOSAL
- LID CLOSES AUTOMATICALLY TO KEEP TRASH OUT OF SIGHT
- FOR LOBBIES, STORES, RESTROOM, OFFICES
- STAINLESS STEEL FINISH IS SMUDGE-RESISTANT AND EASY TO CLEAN
$278.80
Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 16" |
| Product Name | 17 Gallon Stainless Steel Swing Top |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16" |
| Country of Origin | China |
| Height | 25.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Manufacturer | HLS Commercial |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
17-Gallon Swing Top Trash Can features a slim, space-efficient design and wide access to make this can perfect for busy stores, offices, lobbies, homes and more. Swing top lets you dispose of trash quickly and easily. Large capacity holds lots of trash to prevent frequent bag changes. Side handles allow easy transportation from room to room. Stylish, stainless steel body is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings. Trash can its standard-size trash bag liners (not included).
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP2147584AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS23RCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP213192912 Stock Available
-
Product Code: HLMHLS50DSOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS50DSIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS24DPOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTTRSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTTRIOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTRECAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTCOPAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS18SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SWAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13MXAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13HXAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS08RCBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS08RBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS04SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS02SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP18836068 Stock Available
-
Product Code: RM-2610WHI19 Stock Available
-
Product Code: RCPSC18EPLSMAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1867531CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-9W22GRA12 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2273BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BLAAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3959GRA6 Stock Available
-
Product Code: RM-2947GRA36 Stock Available
-
Product Code: RM-264360YEL7 Stock Available
-
Product Code: RCP1901982AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP6144BEI28 Stock Available
-
Product Code: RCP6143BEI23 Stock Available
-
Product Code: RCP1883564AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP18834561 Stock Available
-
Product Code: RM-8160-88BEIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-1955959AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1883563AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1883555AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8430-88BEI1 Stock Available