Product Details
General Information
| Capacity | 16 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Stainless Steel Bin Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16" |
| Manufacturer | HLS Commercial |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Height | 25.3" |
Product Information
| Brand | HLS Commercial |
| Type | Waste Receptacle |
Description
16-Gallon Open Top Trash Can features a stainless steel body with a fingerprint-proof finish to minimize cleanings. Dual compartment for the odor filter absorbs and neutralizes trash odors to keep areas smelling fresh. Trash can is perfect for multifamily residential locations, healthcare venues, hospitality venues and more.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP2147584AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS23RCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP213192912 Stock Available
-
Product Code: HLMHLS50DSOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS50DSIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS24DPOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTTRSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTTRIOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTRECAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS21UOTCOPAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS18SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SWAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13SRAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13MXAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS13HXAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS08RCBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS08RBAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS04SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS02SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP18836068 Stock Available
-
Product Code: RM-2610WHI19 Stock Available
-
Product Code: RCPSC18EPLSMAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1867531CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-9W22GRA12 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2273BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BROAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BLAAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3959GRA6 Stock Available
-
Product Code: RM-2947GRA36 Stock Available
-
Product Code: RM-264360YEL7 Stock Available
-
Product Code: RCP1901982AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP6144BEI28 Stock Available
-
Product Code: RCP6143BEI23 Stock Available
-
Product Code: RM-8160-88BEIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1883563AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8430-88BEI1 Stock Available