‹ Prev
Next ›
Steno Pad with Assorted Color Covers, Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (80) Green-Tint 6 x 9 Sheets, 4/Pack
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- No-snag coils resist catching on papers or clothing.
- Perforated sheets detach easily so your notebook stays neat.
- Assorted color covers.
- Classic flip-top format.
$26.00
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Gregg-ruled Steno Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Red ~ Green ~ Black ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Height | 9" |
| Features | Durable Cover ~ Rigid ~ Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Steno Book |
Description
These TOPSâ„¢ Steno Books come in an array of bright, bold colors ideal for home, school or office. The classic flip-top format gives quick access to notes and lists. Perforated sheets detach easily. A sturdy no-snag coil resists catching on papers or clothing.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TOP99708AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP800168 Stock Available
-
Product Code: TOP74690156 Stock Available
-
Second Nature Recycled Notepads, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (70) White 4 x 8 SheetsProduct Code: TOP74130AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2547257 Stock Available
-
Product Code: RED36646274 Stock Available