‹ Prev
Next ›
Docket Gold Steno Pads, Frosted White Cover, Gregg Rule, (100) White 6 x 9 Heavyweight 20 lb Bond Sheets
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Everyday stenos are ideal for lists, notes and more.
- Smooth, premium paper allows notes to glide across the page; extra-strong backs provide firm writing support.
- A no-snag coil resists catching on papers or clothing; perforated sheets detach easily.
- Clear poly cover.
$13.55
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Coilock |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Docket Gold Spiral Steno Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Perforated ~ Acid-free ~ Heavyweight ~ Unpunched |
| Height | 9" |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Frosty Clear |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 20 lb |
Product Information
| Brand | TOPS |
| Type | Steno Book |
Description
TOPSâ„¢ Docket Goldâ„¢ Steno Books have smooth premium paper, extra-strong backs for firm writing support and a durable clear poly cover. The classic flip-top format long preferred by stenographers and reporters gives quick access to notes and lists. The classic 6" x 9" size tucks easily into any backpack or bag. A no-snag coil resists catching on papers or clothing. Perforated sheets detach easily. Clear poly cover.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV86920AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP8027416 Stock Available
-
Product Code: TOP8026415 Stock Available
-
Product Code: TOP80254AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP80221AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP8021AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP800168 Stock Available
-
Product Code: TOP74690156 Stock Available
-
Product Code: TOP74688AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Second Nature Recycled Notepads, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (70) White 4 x 8 SheetsProduct Code: TOP74130AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2577464 Stock Available
-
Product Code: TOP2547257 Stock Available
-
Spell-Write Wirebound Steno Pad, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (80) Green 6 x 9 SheetsProduct Code: MEA43080284 Stock Available
-
Spell-Write Wirebound Steno Pad, Randomly Assorted Cover Colors, Gregg Rule, (80) White 6 x 9 SheetsProduct Code: MEA4308249 Stock Available
-
Product Code: RED36746AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RED36646277 Stock Available