Product Details
General Information
| Bucket Capacity | 6.50 gal |
| Product Material | Tubular Steel ~ Plastic |
| Product Color | Yellow |
| Width | 15.6" |
| Weight (Approximate) | 18.62 lb |
| Product Name | Wave Brake Side Press Mop Bucket |
| Product Line | WaveBrake |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 16.8" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Buckets & Pails |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.