- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
<
>
Rubbermaid Slim Jim with Venting Channels - Black 23 Gallon, 30" Tall
AVAILABLE! Call for Lead Time
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Rubbermaid Slim Jim with Venting Channels - Black 23 Gallon, 30" TallSpace-saving profile fits virtually anywhere. Integrated, patent-pending venting channels take the strain out of liner removal.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP213192960 Stock Available
-
Product Code: HLMHLS50DSOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS50DSIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP188360616 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-9W22GRA31 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2273BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BLAAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3959GRA12 Stock Available
-
Product Code: RM-264360YELAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-4608BLA1 Stock Available
-
Product Code: RM-2632YEL126 Stock Available
-
Product Code: COM-2632R65 Stock Available
-
Product Code: RCP9W27BLU7 Stock Available
-
Product Code: RM-9173-88BLA9 Stock Available
-
Product Code: RM-3536GRA20 Stock Available
-
Product Code: RCP1971968AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP1971956AVAILABLE! Call for Lead Time
Alternative Products
-
Product Code: BWK23GLSJGRA194 Stock Available
-
Product Code: RM-8170-88BROAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BEI2 Stock Available
-
Product Code: RM-3569-88GRA13 Stock Available
-
Product Code: RM-3569-88BLA25 Stock Available
-
Product Code: RM-3569-88BEI12 Stock Available
-
Product Code: RM-354060BG74 Stock Available
