‹ Prev
Next ›
Rubbermaid HYGEN Press Wring Bucket for Microfiber Flat Mops, Yellow 43Qt
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- "Washboard surface" effectively removes dirt and debris from microfiber mop pads before wringing.
- Twist-valve empties contents without lifting.
- Smooth, non-porous surface helps prevent bacterial growth and cleans up easily.
- Buckets accommodate pads up to 18" in length.
$119.92
Product Details
General Information
| Product Color | Yellow |
| Width | 14" |
| Product Name | Microfiber Press Wring Bucket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 16" |
| Length | 18" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | RbmdComHyg |
| Type | Buckets & Pails |
Description
For use with microfiber flat mops up to 18 in length.
- Ergonomic... no bending or pulling.
- "Washboard surface" effectively removes dirt and debris from mop pads before wringing.
- Twist-valve empties co
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.