‹ Prev
Next ›
FlashTest Counterfeit Detector for USD, 3 Detection Methods, 2.5" x 4.5" x 0.8", Black
4 Stock Available
Non-Returnable
- Tiny footprint to fit right next to the register.
- Very fast—test for counterfeit in about one second.
- Three tests in one compact unit; ink, watermark, and UV strip.
- No maintenance, programming or batteries required.
- Easy instructions included.
- AC adapter included.
$49.52
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Width | 2.8" |
| Product Name | Flash Test Counterfeit Detector |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Currency Screening |
| Country of Origin | Japan |
| Counterfeit Detection Technology | Ultraviolet ~ Watermark ~ Ink |
| Manufacturer Website Address | http://www.drimark.com |
| Manufacturer | Dri Mark Products, Inc |
| Features | Automatic UV Sensor ~ Compact ~ Durable |
| Height | 0.7" |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Length | 4.5" |
Product Information
| Brand | Dri-Mark |
| Type | Cutter |
Description
Tiny footprint to fit right next to the register. Very fast—test for counterfeit in about one second. Three tests in one compact unit; ink, watermark, and UV strip. No maintenance, programming or batteries required. Easy instructions included. AC adapter included.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.