‹ Prev
Next ›
Canmeleon Indoor/Outdoor Pentagon Receptacle, 45 gal, Polyethylene, Black
6 Stock Available
- Recessed panels for any first impression areas.
- Will not rust, chip or dent.
- High-density polyethylene with built-in UV inhibitors limit fading in bright sunlight.
- Telescoping base hides bag.
- Adaptable for anchoring and weighting devices.
$283.93
Product Details
General Information
| Capacity | 45 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 24" |
| Product Name | Indoor/Outdoor Pentagon Shape Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 23" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 31.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Recessed panels for any first impression areas. Plastic receptacle and telescopic lid are molded from high-density polyethylene with built-in UV inhibitors limit fading in bright sunlight. Will not rust, chip or dent. Telescoping base hides bag. Adaptable for anchoring and weighting devices.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCPR2030SSPL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9799BLAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9790BL7 Stock Available
-
Product Code: SAF9677NCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: SAF9485BL3 Stock Available
-
Product Code: SAF9475BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9472NCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCPS3ETBK1 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.