Product Details
General Information
| Pack Weight | 0.2 lb |
| Product Color | Pink ~ Blue ~ Orange |
| Size Standard | #117B |
| Width | 0.1" |
| Product Name | File Bands |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Application/Usage | Office ~ Home ~ Industrial Applications ~ Multipurpose |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubberband.com |
| Manufacturer | Alliance Rubber Company |
| Length | 7" |
Product Information
| Brand | Brites |
| Type | File Folder Band |
Description
Colorful file bands easily stretch to fit file folders and more. Use three bright colors to color-code your projects.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.