Product Details
General Information
| Capacity | 21 gal |
| Product Color | Aluminum |
| Width | 18" |
| Product Name | Atrium Open Top Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 18" |
| Height | 32" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | RubbmdComm |
| Type | Waste Receptacle |
Description
This container is open for business. A 9" dia. opening provides plenty of area through which trash can be dropped. Fire-safe construction. Durable baked-on polyester finish withstands hard use. Lift-off top holds and conceals poly bag. Corrosion-resistant.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP2147584AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS23RCAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP213192912 Stock Available
-
Product Code: HLMHLS50DSOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS50DSIAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS24DPOAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS04SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: HLMHLS02SSAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP18836068 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-9W22GRA12 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2273BLUAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BROAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-8170-88BLAAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-3959GRA6 Stock Available
-
Product Code: RM-264360YEL7 Stock Available
-
Product Code: RCP1901982AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP614600BGAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RM-4608BLA2 Stock Available
-
Product Code: COM-2632R8 Stock Available
-
Product Code: RCP188355215 Stock Available
-
Product Code: RCP9W27BLU5 Stock Available
-
Product Code: RM-9173-88BLA10 Stock Available
-
Product Code: RM-3536GRA17 Stock Available
-
Product Code: RCP1971968AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: RCP19719569 Stock Available
-
Product Code: RCP1883563AVAILABLE! Call for Lead Time