‹ Prev
Next ›
Swing Arm Copy Clip Document Holder, Holds Up to 30 Legal Size Sheets, Plastic, Black/Silver Clip
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- 180 degree swing arm allows for mounting left or right side on your monitor.
- Securely hold your important documents, meeting notes, family recipes, and more.
- Swings forward and back for easy viewing.
- Swings out of the way when not in use.
- Sheet capacity up to 30 sheets.
$15.39
Product Details
General Information
| Manufacturer Part Number | DH240MB |
| Product Color | Aqua |
| Stackable | No |
| Product Name | Monitor Mount Document Clip |
| Width | 6.3" |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Manufacturer | 3M |
| Height | 0.9" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 3" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Pins/Clips/Fasteners |
Description
Document clip mounts to your monitor with Command™ Adhesive Strip, freeing up desk space and reducing movement of eyes, neck and shoulders minimizing strain and increasing comfort. Dual-function clip lets you slide in up to 5 sheets one-handed or securely clip up to 30 sheets.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.