‹ Prev
Next ›
Superior Image Swivel Sign Holder w/Green Edge, 8.5 x 11 Insert, Silver Base
AVAILABLE! Call for Lead Time
- Rotating display panels allow signage to viewed on both sides.
- Sign holder rotates and base stays stationary.
- Clear panes feature green tinted edges, providing the look of real glass.
- Open on three sides making display changes easy.
- Personalize and print signs from your own printer using Deflecto's free online SignCreator®.
$33.70
Product Details
General Information
| Product Color | Silver ~ Green Tint ~ Clear |
| Width | 8.6" |
| Product Name | Swivel Sign Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 12" |
| Features | Swivel Base ~ Double-sided |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1.9" |
Product Information
| Brand | Deflecto, LLC |
| Type | Sign Holder |
Description
Rotating display panels allow signage to be viewed on both sides. Sign holder rotates and base stays stationary. Clear panes feature green-tinted edges, providing the look of real glass. Open on three sides making display changes easy. Personalize and print signs from your own printer using deflecto®'s free online SignCreator™ software. Hundreds of templates make it easy to create professional looking sign in seconds.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.