Product Details
General Information
| Capacity | 3 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 9.5" |
| Product Name | Sandless Square Ash Urn/Trash Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 9.5" |
| Country of Origin | China |
| Height | 24.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Does double duty as ash urn and waste receptacle. Stainless steel sandless urn features a slotted snuffer to dispose of cigarettes; no sand to maintain or replace. Steel with chrome accents. Includes galvanized liner.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.