‹ Prev
Next ›
Slim Jim Confidential Document Waste Receptacle with Lid, 23 gal, Light Gray
AVAILABLE! Call for Lead Time
- Comprehensive secure document solution to help meet HIPAA requirements.
- Standard keyed lock provides increased security.
- All containers ship fully assembled for immediate use.
- Not available in Canada
$213.69
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 10.6" |
| Product Name | Slim Jim Confidential Document Container w/Lid |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 20.1" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
SLIM JIMĀ® Confidential Document Containers are ideal for placement under desks, nursing stations, and counters; side entry slot provides easy access.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.