Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Glued |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Recycled Glue Top Scratch Pad |
| Width | 4" |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Rigid ~ Chipboard Backing |
| Height | 0.31" |
| Length | 6" |
| Country of Origin | Mexico |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Ideal for home or office use, jotting down grocery lists, to-do lists, brainstorming or just doodling. Perfect for taking quick notes and sketches. Paper made from recycled fiber content. Everyday weight paper.
People who bought this also bought
-
Product Code: UNV35852AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: UNV35693AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP75351AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP753352 Stock Available
-
Product Code: TOP7532163 Stock Available
-
Product Code: TOP752311 Stock Available
-
Product Code: TOP751118 Stock Available
-
Product Code: TOP74880AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63975AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63753AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP6341027 Stock Available
-
Product Code: TOP63400AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63160AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63140AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63120AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP63116AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP20811AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: AMP20360AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP20304AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP202046 Stock Available
-
Product Code: TOP20172AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP201702 Stock Available
-
Product Code: TOP2015236 Stock Available
-
Product Code: TOP20054RAVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP20029AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: TOP2001820 Stock Available
-
Product Code: TOP20004AVAILABLE! Call for Lead Time
-
Product Code: PAC49105 Stock Available
-
Product Code: MEA5988026 Stock Available