‹ Prev
Next ›
Ruled Desk Pad, 22 x 17, White Sheets, Black Binding, Black Corners, 12-Month (Jan to Dec): 2026
AVAILABLE! Call for Lead Time
Non-Returnable
- Classic lined format.
- One month per page with ruled blocks and lined notes space.
- Full-year calendar reference.
- Black paper headband with eyelets.
- Printed on high-quality paper with superior ink bleed resistance.
$12.19
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Binding Type | Headband |
| Julian Dates | Yes |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Features | Appointment Schedule ~ Dated Planning Page ~ Reference Calendar ~ Eyelet ~ Printed ~ Monthly Goal Page ~ Bleed Resistant Paper ~ Perforated Sheet ~ Ruled Daily Block ~ Important Date |
| Country of Origin | United States |
| Date Format | Monthly |
| End Year | 2024 |
| End Month | December |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Placement | Desk Pad |
| Product Name | Classic Monthly Desk Pad |
| Start Year | 2024 |
| Start Month | January |
| Time Period | 12 Month |
| Sheet Width | 21 3/4" |
| Sheet Height | 17" |
| Width | 21.8" |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Calendar |
Description
Classic lined format. One month per page with ruled blocks and lined notes space. Full-year calendar reference. Black paper headband with eyelets. Printed on high-quality paper with superior ink bleed resistance.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.