- Constructed from polystyrene for durability and strength.
- For use with the Untouchable 3569 trash can.
- Smooth surface is easy to clean.
- Quick, quiet closing lid that masks odors and hides trash from view.
<
>
Rubbermaid Untouchable‚® Swing Top for 3569-07, 3569-88 Containers - 2689-88 (Black)
22 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Shape | Square |
| Width | 14.9" |
| Product Name | Untouchable Swing Top Lid |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 4.5" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 14.9" |
| Application/Usage | Garbage Can |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Rubbermaid Untouchable‚® Swing Top for 3569-07, 3569-88 Containers - 2689-88 (Black) Hands free waste disposal. Crack-resistant plastic withstands indoor/outdoor use.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
