‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Ranger Container, 45-Gallon with 2 Doors - 9171-88 (Black)
8 Stock Available
- Modern styling with classic Rubbermaid® durability.
- Ideal for high-capacity waste management for stadiums, parks, shopping malls and other high-traffic areas.
- Permanently attached hinged lid offers easy emptying.
- Metal retainers keep can liners securely in place and eliminate knot tying.
$472.16
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Black |
| Product Name | Ranger 45-gal 2-door Container |
| Packaged Quantity | 1 |
| Features | Durable ~ Hinged Door |
| Depth | 21.5" |
| Capacity | 45 gal |
| Country of Origin | United States |
| Width | 21.5" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 41" |
Product Information
| Brand | RubbmdComm |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Rubbermaid Ranger Container, 45-Gallon with 2 Doors - 9171-88 (Black) Durable construction in a modern design for a professional look. Door top styles are FM and CSFM Approved
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.